Co u nas słychać?

Spotkanie z okazji przejścia na emeryturę dyrektora OREW

W dniu 24.01.2023 r. w naszym Ośrodku odbyło się spotkanie z okazji przejścia na emeryturę Pani Dyrektor Joanny Janochy. Uroczystość miała wyjątkowy charakter- pełna wspomnień, podsumować i wzruszeń. Na początku zobaczyliśmy fotorelację w formie prezentacji multimedialnej wspominającą lata pracy Pani Dyrektor w placówce. Następnie głos zabrali nasi uczniowie. Jako wyraz wdzięczności za wieloletnią opiekę recytowali wiersze oraz zaprezentowali specjalnie przygotowany na tę okazję układ taneczny do piosenki pt. „Nie bój się chcieć”. W części artystycznej znalazły się również dwa występy zaproszonych gości. Jako pierwszy wystąpił wiolonczelista pan Radosław Stencel, tata naszego ucznia Kamila. Po nim usłyszeliśmy wokalistki krośnieńskiego Studia Piosenki Swing. Podczas spotkania wystąpiły panie Milena Dziepak i Weronika Filar. Niecodzienną atrakcją był występ chóru złożonego z pracowników OREW na cześć Pani Dyrektor, który zaprezentował spersonalizowaną wersje piosenki pt. „Hej sokoły”.

Dokarmiamy ptaki zimą

W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski naszego Ośrodka podjął akcję dokarmiania ptaków zimą. Pomysł bardzo się spodobał. Zaangażowało się wielu rodziców naszych uczniów dostarczając nam nasiona m.in. słonecznika, kukurydzy, ziarna prosa, pszenicy, owsa oraz orzechy i suszone owoce. W placówce dzieci pod nadzorem swoich nauczycieli przygotowywały z nich smakołyki dla ptaków. Robiły „zimowe kule”, kostki, wieńce i szyszki z ziaren.

W czasie zimy nasi uczniowie systematycznie wychodzą do ogrodu i dokarmiaj ptaki, by mogły przetrwać ten trudny dla nich okres. Dbają o to, by w karmniku zawsze były ziarenka, a na drzewach wisiały smakołyki.

Kolędujemy przy bożonarodzeniowej szopce

W dniu 26.01.2023r nasi uczniowie wraz z nauczycielami i opiekunami udali się do kościoła pw. Ducha Świętego w Krośnie celem obejrzenia bożonarodzeniowej szopki. Będąc na miejscu przypomniały sobie historię narodzin Pana Jezusa, rozpoznawały i wskazywały postacie biblijne. Na koniec wszyscy zaśpiewali kilka znanych kolęd.